Inwestycja w Bitcoin

11th January 2017

Inwestycja w Bitcoin, czyli jak zarabiać Bitcoiny przez platformę Bitbond?

 

inwestycja w Bitcoin

 

Rynek pożyczek społecznościowych wykorzystujących technologię Bitcoina jest wciąż w początkowej fazie swojego rozwoju, ale widać, że rozpędza się w szybkim tempie. Wartości pożyczek zaczynają wzrastać, a chętnych na inwestycję w Bitcoin wciąż przybywa. Jest to sytuacja porównywalna do sytuacji, jaka miała miejsce na rynku platform społecznościowych w roku 2008. Jednakże, możliwości wynikające z inwestycji w Bitcoin są ogromne. Możliwość dywersyfikacji portfela kredytowego, dostęp do inwestowania w pożyczkobiorców z innych krajów, a także niskie opłaty z tym związane wydają się być ofertą godną uwagi.

Połączenie pożyczek społecznościowych razem z technologią Bitcoina jest zatem zdecydowanie rozwiązaniem bardzo innowacyjnym, powodującym, że inwestycja w Bitcoin może przynieść nie tylko zauważalne zyski, ale także sporo frajdy.

Tutaj można znaleźć przewodnik w języku angielskim, zapewniany przez samą firmę, jednakże poniżej przedstawiam mój własny przewodnik o tym jak inwestować w Bitcoin przy pomocy platformy Bitbond. Na tę chwilę serwis nie jest dostępny w języku polskim, ale jak zapewniają jego przedstawiciele, w roku 2017 taka wersja na pewno się pojawi. Na co czekam z niecierpliwością!

No to zaczynamy

  1. Załóż swoje konto

Krok 1. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę główną platformy.

inwestycja w bitcoin

Krok 2. Wybierz „I want to invest or earn as an affiliate”

inwestycja w bitcoin

Krok 3. Wypełnij swoje podstawowe dane personalne (1), zaznacz, że zgadzasz się z regulaminem (2), a na koniec kliknij „Join Now” (3).

inwestycja w Bitcoin

Krok 4. Sprawdź swoją pocztę email, potwierdź swoją rejestrację.

inwestycja w Bitcoin

Krok 5. Zaloguj się używając swojego loginu oraz hasła.

inwestycja w bitcoin

2. Potwierdź swoją tożsamość

Krok 1. Po zalogowaniu, kliknij „personalize your profile here”

inwestycja w Bitcoin

Krok 2. Przejdź do „Personal Details”

Krok 3. Wypełnij podstawowe dane dotyczące m.in. Twojego adresu zamieszkania i zapisz zmiany klikając „Save changes”

zrzut-ekranu-2017-01-11-o-16-46-25

Krok 4. Kliknij „Identify Verification”

Krok 5. Rozpocznij weryfikację klikając przycisk „START VERIFICATION”. Upewnij się, że masz przy sobie swój dowód osobisty lub paszport. Niestety będzie to potrzebne aby Twój inwestycja w Bitcoin się rozpoczęła.

inwestycja w Bitcoin

Po potwierdzeniu swojej tożsamości, jesteś już gotowy, aby zacząć inwestować Twoje Bitcoiny!

3. Inwestycja w Bitcoin

Krok 1. Aby Twoja inwestycja w Bitcoin się rozpoczęła, należy przesłać fundusze na Twoje konto Bitbond. Kliknij w symbol Bitcoina w prawym górnym rogu.

Krok 2. Prześlij swoje Bitcoiny na Twój osobisty adres Bitcoin, utworzony dla Ciebie przez Bitbond. (Klikając ‘Convert BTC’ można połączyć swoje konto bankowe i bezpośrednio kupić kryptowalutę)

inwestycja w Bitcoin

Krok 3. Twój depozyt powinien ukazać sie w ciągu chwili.

inwestycja w Bitcoin

Krok 4. Gdy Bitcoiny znajdują się już na Twoim koncie, kliknij „INVEST IN LOANS”

Krok 5. Inwestycja w Bitcoin, czas start!

Po prawej stronie ekranu, możesz filtrować, w jakie pożyczki chcesz inwestować. Ważnym aspektem w tej kwestii jest „Base currency” czyli tłumacząc na polski „bazowa waluta” pożyczki.  Aby zniwelować ryzyko związane z częstymi wahaniami kursu Bitcoina, większość pożyczek na platformie Bitbond jest denominowanych w dolarach amerykańskich (USD). W tym przypadku, Bitcoin używany jest tylko jako sieć płatności. Użytkownik biorąc pożyczkę w wysokości 1000 USD, otrzymuje jej ekwiwalent w Bitcoinach, po czym zobligowany jest do zwrotu również 1000 USD + odsetki w Bitcoinach (niezależnie od kursu Bitcoina w danym momencie). Dla osób zainteresowanych, inwestycja w Bitcoin może też się odbyć tylko i wyłącznie przy pomocy kryptowaluty BTC, jednakże wiąże się to oczywiście z większym ryzykiem wahań kursu. Tak więc, inwestycja w Bitcoin przy pomocy serwisu Bitbond uwzględnia również ryzyko walutowe, które można bez problemu ominąć.

Można również wybrać także Rating pożyczkobiorcy (A- najlepszy, F-najgorszy). Jest to ocena wiarygodności kredytowej użytkowników, wystawiana przez platformę. Rating od A do C, określany jest przez serwis jako inwestycja w Bitcoin obarczona niskim ryzykiem.

Ostatnim krokiem jest wybór długości pożyczki, tzn. na jaki okres chcesz zainwestować swoje Bitcoiny.

inwestycja w Bitcoin

Krok 6. Gdy już wyświetlą Ci się pożyczki spełniające Twoje wybrane kryteria, należy wybrać tą, która Cię interesuje i zainwestować 😉 W opisie pożyczki znajdziesz informacje na temat pożyczkobiorcy opis celu na jaki zostanie przeznaczona Twoja inwestycja, jakie konta społecznościowe oraz sprzedażowe zostały podłączone przez danego użytkownika, a także kto dotychczas zainwestował.

inwestycja w Bitcoin

Krok 7. Ostatni krok czyli inwestycja w Bitcoin – Należy kliknąć przycisk „Invest” i potwierdzić wielkość inwestycji.

inwestycja w Bitcoin

To wszystko! Jak widzisz, cały proces nie jest skomplikowany, a zdecydowanie inwestycja w Bitcoin w takiej formie jest zdecydowanie godna rozważenia. Na moim przykładzie, przez ponad rok inwestowanie, udało mi się osiągnąć wewnętrzną stopę zwrotu (IRR) na poziomie 13%!

Facebook Comments